PL    ENG                      12 Grudzień, imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
3-4 września Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 (2016.08.07)

Ponad 700 #Tribohaterów – czołowych polskich triathlonistów i pasjonatów tej dyscypliny sportu stanie na starcie Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Impreza odbędzie się już za ok. miesiąc (3-4 września) i zwieńczy cykl Enea Tri Tour. Na wszystkich odwiedzających Przechlewo czekać będą: rywalizacja indywidualna, zawody sztafet, Mistrzostwa Enea Tri Tour oraz moc dodatkowych atrakcji.

Wielkie triathlonowe święto odbędzie się nad jeziorem Końskie po raz czwarty w historii. Zmagania indywidualne zostaną rozegrane na trzech dystansach: 112,99 km (tzw. „połówka”), 56,5 km (tzw. „ćwiartka”) oraz 28,25 km (czyli „sprint”). Oprócz tego odbędą się też zawody sztafet na dystansie 56,5 km. Wspaniała rodzinna atmosfera oraz liczne atrakcje jak co roku przyciągną do Przechlewa setki zawodników i kibiców.

Najwyższe sportowe cele

Startuję w Triathlonie Przechlewo po raz pierwszy w mojej karierze, choć byłam obecna na każdej edycji imprezy jako kibic. Wracam tutaj przede wszystkim ze względu na przyjacielską atmosferę, ale mam też inne niezapomniane wspomnienia – mówi Aleksandra Sypniewska-Lewandowska, medalistka Mistrzostw Polski 2013 na dystansie długim, łącząca rolę triathlonistki, trener personalnej i mamy. – Niewiele ponad pół roku temu urodziłam syna, więc będzie to dla mnie szczególnie ważny start. Marzę o wyniku w okolicach 5 godzin, ale wiem, że muszę na niego solidnie zapracować – dodaje zawodniczka. Przyznaje ona też, że aby osiągnąć swój cel, musi popracować jeszcze nad wytrzymałością.

Wśród uczestników i uczestniczek rywalizacji na dystansie długim będą m.in. Justyna Lesiecka, zwyciężczyni Triathlonu Szczecin 2016, wielokrotna medalistka największych zawodów w kraju; Barbara Kołczyńska, zdobywczyni II miejsca w swojej kategorii wiekowej na JBL Triathlon Sieraków 2016; Bartosz Banach – zawodnik i trener MTB, który zajmuje wysokie miejsca w zawodach triathlonowych. Z kolei na „ćwiartce” kibice będą mogli dopingować m.in. Ewelinę Nowak, która zajęła II miejsce w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim w Przechlewie, a także Łukasza Kalaszczyńskiego – zdobywcę czołowych miejsc w polskich zawodach triathlonowych, którego celem jest zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata w kategorii PRO w 2017 roku. To tylko niektóre z wielu ciekawych nazwisk, które pojawią się na starcie.

Szlachetny cel

W zawodach indywidualnych i drużynowych nie zabraknie również zawodników ZKS „Contra”, którzy od lutego 2016 „zbierają” kilometry w ramach akcji „Naszym celem pomaganie, poprzez rower i bieganie”.

Na chwilę obecną nasi biegacze mają na swoim koncie prawie 9 tys. kilometrów, a kolarze ponad 18 tys. Praktycznie z dnia na dzień powiększamy nasz dorobek, który na zakończenie sezonu zostanie przeliczony na pomoc finansową na cel charytatywny – mówi Marta Stępień z ZKS „Contra”. – Prime Food Triathlon Przechlewo to dla nas najważniejsze wydarzenie w sezonie i okazja zarówno do sportowej rywalizacji, jak również do zrobienia czegoś dobrego na rzecz innych. Daje nam to ogromną motywację do podejmowania sportowych wyzwań i pokonywania jeszcze większej liczby kilometrów – dodaje zawodniczka.

Najlepsi z najlepszych

W Przechlewie odbędą się także Mistrzostwa Enea Tri Tour, które pozwolą wyłonić najlepszych zawodników tegorocznego sezonu triathlonowego. Impreza będzie zwieńczeniem największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych.

Jestem przekonany, że atmosfera podczas wrześniowych zawodów będzie prawdziwie mistrzowska i to nie tylko ze względu na sportową rywalizację, ale również gorący doping kibiców. Wielokrotnie pokazali oni, że zasługują na medal – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. Zapraszam wszystkich #Tribohaterów do Przechlewa i trzymam kciuki za ich formę na ostatniej prostej przygotowań do zawodów. Wszyscy, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o starcie, mogą zrobić to do 15 sierpnia 2016 – dodaje Paweł Nowak, który jak co roku weźmie udział we wrześniowej rywalizacji.

Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Etap pływacki będzie rozgrywany na jeziorze Końskim, a etap kolarski na trasie Przechlewo – Rzeczenica. Całość zakończy bieg po okolicznej trasie. Dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Przechlewo, oprócz sportowej rywalizacji organizator przygotował liczne pozasportowe atrakcje. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl, oraz na fanpage’u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook.