PL    ENG                      12 Grudzień, imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
Mistrzowski debiut w Charzykowach (2015.06.15)

Ponad 450 zawodników wzięło udział w debiutanckim Marbruk Triathlon Charzykowy, który był drugą odsłoną cyklu Enea Tri Tour. W samym sercu malowniczych Kaszub zawodnicy wystartowali na aż czterech dystansach, jednakże najważniejsza była rywalizacja w supersprincie, podczas której zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się Sylwester Kuster oraz Agnieszka Cieślak.

Triathlon na dystansie supersprintu jest niezwykle efektowny przede wszystkim ze względu na dynamikę. W odróżnieniu od innych dystansów tutaj najważniejsza jest szybkość, a nie wytrzymałość. Dlatego w opinii wielu kibiców jest to najatrakcyjniejsza odmiana triathlonu. W mistrzowskiej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Sylwester Kuster [00:40:48], który pokonał Dariusza Kowalskiego [00:40:54] oraz Tomasza Marcinera [00:40:56]. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Cieślak [00:46:17] i to ona przez najbliższy rok będzie nosiła tytuł Mistrzyni Polski. Podium uzupełniły Magdalena Mielnik [00:46:25] oraz Hanna Malpiak [00:46:45].

- Tegoroczne Mistrzostwa Polski w supersprincie stały na największym światowym poziomie. Najszybsi polscy zawodnicy stworzyli wyśmienite widowisko dla kibiców, ponieważ kolejność na podium wahała się do ostatnich metrów mety – mówił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Na szczególne wyróżnienie zasługuje Sylwester Kuster, który to dwa tygodnie temu w wielkim stylu powrócił do triathlonu zdobywając brązowy medal MP na „połówce” w Sierakowie, a teraz podczas Marbruk Triathlon Charzykowy zdobył Mistrzostwo Polski w supersprincie. Te wyniki pokazują, że jest naprawdę w doskonałej dyspozycji – dodał.

W sobotę rozstrzygnęła się również rywalizacja na pozostałych dystansach. W sprincie najlepsi okazali się Robert Stępniak [01:03:59] oraz Marta Zięba [01:17:46]. Wśród zawodników startujących na dystansie 56,5km (ostatni zaliczany do dystansów krótkich) zwyciężyli Norbert Giecewicz [02:03:50] oraz Magdalena Mieścicka [02:37:59]. Natomiast w rywalizacji osób, które szukały największych wrażeń (dystans 112,95km, czyli popularna „połówka”) równych nie mieli Leopold Kaftański [04:19:16] oraz Gabriela Czyż [05:35:35].

- Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Marbruk Triathlon Charzykowy to jedna z najlepszych debiutanckich imprez triathlonowych jakie przeprowadziliśmy. Ponad 450 osób, Mistrzostwa Polski oraz piękne kaszubskie trasy to elementy składowe tego sukcesu. Zawody idealnie wpasowują się w cały cykl Enea Tri Tour – mówił Wojciech Kruczyński. – Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich pasjonatów i kibiców triathlonu w najbliższy weekend do Kołobrzegu, gdzie odbędzie się 3. runda Enea Tri Tour. Tym razem oprócz dystansów triathlonowych zawodnicy będą rywalizować w Mistrzostwach Polski w duathlonie. Jednak co najważniejsze na dystansie olimpijskim wystartuje największa nadzieja polskiego triathlonu – Kacper Adam, więc to będzie dla każdego niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z Mistrzem Polski – dodał.

Szczegółowe wyniki Marbruk Triathlon Charzykowy można znaleźć na stronie http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7
Informacje dotyczące Triathlonu Kołobrzeg, kolejnej rundy cyklu Enea Tri Tour, można znaleźć na stronie http://triathlonkolobrzeg.pl/