PL    ENG                      12 Grudzień, imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
Triathlon dla miłośników natury (2015.06.12)

Już 13 czerwca odbędzie się Marbruk Triathlon Charzykowy 2015, podczas którego do rywalizacji stanie kilkuset zawodników startujących na czterech dystansach.
 Zawody, wchodzące w skład cyklu  Enea Tri Tour, zostaną rozegrane w niewielkiej, malowniczej miejscowości. Najważniejszym elementem zbliżających się zawodów będzie rywalizacja na dystansie supersprintu, w ramach której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.

Marbruk Triathlon Charzykowy 2015 rozegrany będzie w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Na wyjątkowy klimat w Charzykowach wpływają urokliwe okolice Jeziora Charzykowskiego oraz otoczenie Borów Tucholskich, czy Zaborskiego Parku Narodowego.

- Charzykowy to magiczne miejsce, gdzie człowiek może na chwilę zapomnieć o zgiełku zatłoczonych ulic wielkich miast i cieszyć się otaczającą go przyrodą – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Zawodnicy na pewno docenią krystalicznie czyste jezioro, w którym odbędzie się etap pływacki, a podczas tras rowerowych i biegowych będą mieli możliwość podziwiania malowniczej okolicy. Wytyczona wzdłuż wybrzeża jeziora trasa, zapewni zawodnikom kontakt z pięknem otaczającej natury – dodaje.

Każdy miłośnik triathlonu odnajdzie w trakcie tych zawodów coś dla siebie. Zostaną one rozegrane aż na czterech dystansach. Najkrótszym z nich jest supersprint, podczas którego uczestnicy będą musieli pokonać 600 m wyznaczonej trasy pływackiej, a następnie 15 kilometrową pętlę rowerową, żeby zakończyć wyścig 3-kilometrowym etapem biegowym. Na tym dystansie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski, które będą niezwykle widowiskowe dla kibiców szukających sportowych wrażeń. Zdecydowanym faworytem mistrzowskiej rywalizacji jest wracający po dłuższej przerwie Sylwester Kuster, jednakże nie brakuje innych kandydatów do zwycięstwa. Osoby pragnące podjąć rywalizację na dłuższych dystansach, mają do wyboru odcinki  56,5 km oraz 112,95 km.

Imprezę na Jeziorem Charzykowskim rozpocznie duathlon dzieci, który odbędzie się w piątek 12 czerwca. Do pokonania będzie dystans biegowy 200 m (dla dzieci 7-9 lat) lub 100 m (dla dzieci 3-6 lat). Następnie odpowiednio 1000 m i 500 m rowerem. Na koniec znowu rywalizacja  na trasie biegowej o tych samych długościach, jak podczas pierwszego etapu.

- Duathlon dzieci podczas Marbruk Triathlon Charzykowy to świetna okazja do promowania zdrowego stylu życia wśród najmłodszych – komentuje Olga Fasiecka, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Enei. – Nasza firma przygotowała również wiele innych atrakcji zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Tym pierwszym chcemy przekazać jak najwięcej pozytywnej energii do rywalizacji, tych drugich zachęcić do wspólnego kibicowania. Zapraszamy do naszej strefy ENERGIA + Aktywne życie na każdej z imprez cyklu Enea Tri Tour – dodaje.

- Cieszymy się, że tak dynamicznie rozwijająca się dyscyplina jaką jest triathlon zagości w Charzykowach. Działamy w tym regionie od wielu lat i jesteśmy przekonani, że Charzykowy przypadną dla gustu wszystkim miłośnikom triathlonu – mówi Przemysław Gliszczyński z firmy Marbruk – Malowniczy krajobraz, przyjaźni ludzie oraz pełen profesjonalizm - z tym spotkają się triathloniści podczas najbliższego weekendu. Sportowców zachęcamy do udziału, a wszystkich pozostałych do żywiołowego dopingowania rywalizującym zawodnikom – dodaje.

Enea Tri Tour  2015 będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w Enea Tri Tour jest start w co najmniej 3 z 7 imprez. Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w październiku na specjalnej gali. Nagrodą całego cyklu jest samochód Volvo V40 Cross Country ufundowany przez Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i w Wielkopolsce.

Szczegóły dotyczące imprezy dla dzieci można znaleźć pod adresem: http://triathloncharzykowy.pl/info/bieg-dzieci

Zapisów na duathlon dzieci można dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie:
http://sts-timing.pl/triathloncharzykowy/dzieci/index.php

O Enei

Enea to jeden z liderów polskiego rynku energetycznego. Należy do grona największych polskich przedsiębiorstw i najsilniejszych marek. Jest cieszącym się zaufaniem Klientów sprzedawcą, dystrybutorem i producentem energii. Sprzedaje prawie 13 proc. a  produkuje ok 9 proc. energii wykorzystywanej w Polsce. Dba o bezpieczeństwo dostaw prądu do mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Ma 2,5 mln Klientów, którym oferuje korzystne, dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań produkty. Więcej informacji o firmie i jej ofercie: www.enea.pl.

O ENDU SPORT

Endu Sport to nie tylko biznes – to przede wszystkim emocje, energia i show jakie dostarcza firma.  Endu sport to kompleksowa organizacja imprez i wydarzeń, zarówno tych sportowych, jak i stricte rozrywkowych o zasięgu ogólnopolskim. Firmę tworzą sportowcy, którzy czynnie uprawiają triathlon, startują w licznych imprezach w Polsce i zagranicą. Dzięki temu każde organizowane wydarzenie ma niepowtarzalną atmosferę, jest zorganizowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz kibiców.

Endu Sport to organizator i założyciel największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour, w którym wzięło udział blisko 6000 zawodników. To także organizator kultowej imprezy w Sierakowie oraz zeszłorocznych debiutów triathlonowych, takich jak: Szczecin czy Kołobrzeg. Endu Sport jest autorem sukcesu największej imprezy triathlonowej w Poznaniu, która od 2015 roku stała się częścią światowego cyklu imprez Challenge Family. Firma otrzymała także licencję na organizację Mistrzostw Europy w triathlonie w 2016 r. właśnie w Poznaniu.

Endu Sport to także kompleksowo organizowane imprezy kolarskie, biegowe, koncerty, imprezy firmowe, seminaria czy targi. To także działalność pro publico bono i wspieranie inicjatyw takich jak np.  „Biegiem na pomoc”.

Tri Tour – to pierwszy w Polsce magazyn poświęcony tylko triathlonowi wydawany przez firmę. Można tam znaleźć ciekawe materiały poświęcone przygotowaniom i startom w imprezach sportowych.

Endu Shop jest siecią sklepów ze sprzętem sportowym, w których możliwe jest także jego wypożyczanie. Endu Shop tworzą sportowcy, którzy profesjonalnie doradzają i pomagają dobrać właściwy sprzęt do pływania, biegania czy jazdy na rowerze.

Więcej informacji na stronie http://www.endusport.pl oraz http://endushop.pl