PL    ENG                      12 Grudzień, imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
 


Noclegi Atrakcje
   
     Aktualności | foto galeria | noclegi na Kaszubach | nieruchomości | mapa Kaszub | Tapety na Pulpit  
 
 
 
Atrakcje na Kaszubach

Baza noclegowa na Kaszubach

Mapa Kaszub

Schowek

Wybierz typ wyszukiwarki
   

Serwisy Partnerskie Na Kaszuby
Warmia Mazury

Kwartalnik turystyczny-W górach


Sponsor Główny
Foto Web Adam Bolewski

Linki
Z Helu na Rysy, czyli triathlonem przez Polskę (2015.03.14)

Wyjątkowy projekt z niezwykłymi ludźmi i w ważnym celu. Tak w skrócie można opisać inicjatywę Stowarzyszenia KRS FORMOZA – zrzeszającego obecnych i byłych żołnierzy i pracowników wojska Jednostki Wojskowej FORMOZA. W hołdzie tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Włodzimierzowi Potasińskiemu żołnierze jednostek: Formoza, Grom, Komandosów, Nil, Agat oraz przedstawiciele Navy Seals przemierzą Polskę od Helu po szczyt Rys.

Rozpoczęcie pierwszego etapu tego wyjątkowego triathlonu będzie miało miejsce w dniu 1.08.2015 roku na plaży w Helu i polegać będzie na przepłynięciu Zatoki Gdańskiej, (tj. około 18 km) w piankach i osprzęcie ABC do plaży w Gdyni. Następnym etapem będzie jazda na rowerze na trasie z Gdyni do Morskiego Oka w Zakopanem. Wreszcie finalny etap to wejście na Rysy, które planowane jest do przeprowadzenia w dniu 06.08.2015 roku. Finalnym elementem, po zakończeniu Triathlonu, ma być ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu dowódcy.

Endu Sport – współorganizator największego cyklu imprez triathlonowych w Polsce zdecydował się na zaangażowanie w to przedsięwzięcie. – Nie tylko jego szczytny cel, ale także rozmach rozumiany jako dystans i wyjątkowi ludzie służący naszemu krajowi przekonały nas do wsparcia tego wyjątkowego triathlonu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport. – Komandosom zapewnimy sprzęt i wsparcie logistyczne podczas całej trasy zmagań – dodaje. Ponadto komandosi wystartują na imprezach wchodzących w skład cyklu ENEA Tri Tour jako część przygotowań do triathlonu przez Polskę. – Cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić do naszej triathlonowej rodziny tak wyjątkowych zawodników – podkreśla Kruczyński. – To będzie ciekawe doświadczenie nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich zawodników startujących na naszych imprezach – kończy.

Stowarzyszenie poszukuje na obecnym etapie wsparcia tego przedsięwzięcia zarówno wśród instytucji państwowych, firm, jak i  osób prywatnych. Szczegóły znajdują się na stronie:

http://www.krsformoza.pl/triathlon2015/triathlon2015.php

Celem Stowarzyszenia Kulturalno-Rekreacyjno–Sportowego żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA jest popularyzowanie działalności Jednostki, umacnianie jej autorytetu oraz pogłębianie wiedzy na jej temat. Stowarzyszenie działa na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników Jednostki. Jego celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
Działania KRS Formoza mają profil charytatywny. Celem jest także pomoc rodzinom członków Stowarzyszenia w poprawie warunków socjalno-bytowych.